27 lipca pojawił się teledysk do dreampopowej piosenki "Melodia Ulotna" Meli Koteluk, która ostatnio zawładnęła polskim rynkiem muzycznym. Akcja, prezentowana w teledysku, dzieje się przy perełce architektury nadświdrzańskiej, przy budynku dawnego Sanatorium Abrama Gurewicza...

Dzięki zaangażowaniu twórców portalu Swidermajer.Info, będących pomysłodawcami majowego Festiwalu Świdermajer, nadświdrzańska architektura jest już znana w całym kraju. To oni, wspierani przez Starostwo Powiatowe w Otwocku, dołożyli starań, by zdjęcia do teledysku wykonane zostały właśnie na terenie otwockiego "Gurewicza".

Nie wiem, gdzie ekipa zdjęciowa pierwotnie zamierzała kręcić teledysk. Z rozmowy telefonicznej z panią Melą Koteluk wywnioskowałem, że nie widzi ona innej lokalizacji dla własnego teledysku, jak właśnie dziedzińca przed Pensjonatem Gurewicza. Czasu było bardzo niewiele, bo ekipa chciała rozpocząć pracę najpóźniej w ciągu kilku dni. Dodatkowym utrudnieniem mogły być obostrzenia dotyczące wstępu na teren wokół "Gurewicza", zwłaszcza tak licznej grupy z dużą ilością sprzętu. Obiecałem, że zrobię wszystko, co w mojej mocy. No i się udało! - powiedział w jednym z wywiadów Tomasz Brzostek ze Swidermajer.Info.

Za kamerą stanął uznany reżyser i operator Filip Kabulski, a oprócz Meli Koteluk w jednej z głównych ról wystąpiła znana choćby z serialu "Usta, usta" Magdalena Popławska. Efekty pracy można podziwiać tutaj:

Mela Koteluk jest polską wokalistką, która karierę muzyczną zaczynała w chórkach legendarnej grupy "The Scorpions" oraz u Gaby Kulki. Laureatka 6. edycji konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". W maju 2012 wydała swoją debiutancką płytę "Spadochron", na której znajduje się 12 utworów z gatunku dream pop. Zapraszamy do posłuchania całego albumu, a przede wszystkim "Melodii ulotnej. Piosenka wpada w ucho, a teledysk - w oko!

Przygotowała: Anna Maria Rosłaniec Samodzielne Biuro Kultury i Promocji.
Starostwo Powiatowe w Otwocku.