Z okazji inauguracji nowego projektu fotograficznego spod szyldu "Swidermajer.Info" autorzy otrzymali od inspiratorek wystawy list z życzeniami. Oto jego treść:


"Mam nadzieję, że wspaniała architektura świdermajer nie zginie z krajobrazu linii otwockiej i nadal będzie mogła być świadectwem geniuszu polskiej architektury drewnianej. Jest ona dokumentem wspaniałości naszego rzemiosła artystycznego oraz prostych i równocześnie pełnych uroku konstrukcji. To sztuka stworzona przez wrażliwych ludzi dla tych, którzy umieją ją docenić i starają się chronić od zginięcia spowodowanym generalną ignorancją.

Życzymy obu Panom i portalowi Swidermajer.info wielkiego sukcesu wystawy, tak jak miało to miejsce w Rzymie, gdzie urok tych obiektów zachwycił wszystkich. Poznanie architektury świdermajer poza krajem wydaje mi się naprawdę konieczne. Niech świat o nas wie więcej gdyż mamy czym się chwalić.

Publikacja ARCo, wydana z okazji konferencji naukowej konserwatorów zabytków, jest bardzo wysoko ceniona w gronie specjalistów. Wystawa fotograficzna, która jej towarzyszyła otworzyła oczy wielu osobom na piękno naszego kraju, które do tej pory było całkowicie nieznane. My staramy się mówić o otwockiej architekturze wiele i możliwe, że zrobimy wykład w Instytucie lub Akademii Polskiej w Rzymie, o czym Państwa poinformujemy.

Życzymy zasłużonych sukcesów."

Anna Janowska Centroni i Alessandra Centroni

Tomasz Kapusta opowiada o swoich fotografiach.

Wpis do księgi pamiątkowej.